Co Rudolf robi wiosną? - Wioska Lapońska - 1 dzień

Dostępność: Dostępne
Wysyłka w: Biurze obsługi klienta Magellan
Cena: 79,00 zł 79.00
quantity os.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Magellan
Kod produktu: 9461-93453

Opis

Co Rudolf robi wiosną? - Wioska Lapońska

 

Godz. 08:00: Zbiorka uczestników i wyjazd w stronę Czelina.

Przyjazd do gospodarstwa, powitanie.

Krótka pogadanka na temat miejsca -omówienie zasad ekologicznego sposobu prowadzenia gospodarstwa i znaczenia ekologii dla jakości produkowanej żywności.

Zwiedzanie zagród ze zwierzętami - odwiedzamy daniele, muflony, jelenie, dziki, dzikie króliki, konie, kuce oraz najważniejsze -  renifery. Opowiemy o poszczególnych zwierzętach. Następnie dzieci mogą nakarmić zwierzęta, mogą dotknąć renifera. W przypadku młodszych dzieci, główny nacisk kładziemy na wątek reniferów św. Mikołaja. 

Powrót na plac zabaw gdzie przy ognisku organizowany jest krótki konkurs na temat wiedzy przyswojonej przez dzieci podczas dzisiejszego dnia. Rozmowy na temat ludu Samów – lapońskich hodowców reniferów. Poznamy elementy ich kultury. Każdy może spróbować gry na bębnach szamańskich przy charakterystycznym śpiewie – tzw. jojkach.

Posiłek. Zjemy kiełbaski z rusztu, pieczone na ognisku , chleb, herbatę.

Gry i zabawy.Oprócz atrakcyjnego placu zabaw, gdzie dzieci bawią się samodzielnie, organizowane są zajęcia z animatorami: strzelanie z łuku, rzucanie nożykami do celu, jazda na kucykach, polowanie na wieloryba, łowienie rybek, przeciąganie foki (specjalnie przygotowanej liny), zjazd na tyrolce, łapanie renifera na lasso, tor przeszkód, itp. Zabawy i ich zakres dostosowany jest do wieku dzieci. .

Pod koniec zabawy upieczemy podpłomyki - są to placki z samej mąki i wody, które pieką się na specjalnej płycie w ognisku. Chętne dzieci mogą same przygotować swoje podpłomyki.
Istnieje też możliwość zakupu pamiątek – wyroby z rogu (breloczki, naszyjniki, itp), wytwarzane w gospodarstwie. W tym czasie można także korzystać z placu zabaw.

Powrót pod szkołę ok godz. 17:00

 

 Koszt 1 uczestnika przy założeniu grupy 45 osobowej wynosi 79,00 zł 

Koszt 1 uczestnika przy założeniu grupy 30 osobowej wynosi 106,00 zł

 

Cena zawiera:

- transport autokarem
- obsługę pilota
- ubezpieczenie NNW
- program w gospodarstwie

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl