Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jedwabny Szlak: Uzbekistan - 13.05 - 24.05.2019 0

JEDWABNY SZLAK

UZBEKISTAN

 

13.05 - 24.05.2019

 

 

1. DZIEŃ 13.05.2019

Godz. 10:00  zbiórka na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie - hala odlotów, strefa E,  godz. 12:40 - wylot z Warszawy, godz. 15:40 - przylot do Moskwy, godz. 20:50 - wylot z Moskwy, godz. 02:45 - przylot do Taszkentu. Transfer do hotelu, nocleg.

 

2. DZIEŃ 14.05.2019

Śniadanie. Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, Miasto położone jest w północno - wschodniej części kraju. Zwiedzanie: kompleks Hasti Imama (Mauzoleum Kaffal Shashiy, Meczet Tillya Sheikh, medresa Barak Khan, biblioteka, gdzie znajduje się najstarsza na świecie Księga Koranu z VII w.), bazar Chorsu, przejazd metrem. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Nukus. Transfer do hotelu.

 

3. DZIEŃ 15.05.2019

Wczesnym rankiem po śniadaniu przejazd samochodami terenowymi do miasta Khodjeyli i zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakhan (Mauzoleum Mazlumkhan, medresa Khalfa Erejep, karawanseraj White Khanka oraz starożytną twierdzę Gyaur Kala). Następnie jedziemy przez płaskowyż Ustyurt w kierunku jeziora Sudoche i byłej wioski rybackiej Urga gdzie deportowano ludzi za czasów Stalina. Kontynuacja naszej podróży w kierunku jeziora Aralskiego. Zakwaterowanie w obozowisku nad brzegiem jeziora.

 

4. DZIEŃ 16.05.2019

Śniadanie. Przejazd wyschniętym dnem jeziora do wiosek rybackich Uchsay i Muynak, gdzie zobaczymy cmentarzysko z wrakami statków z okresu, kiedy Jezioro Aralskie miało powierzchnię 68000 km2 i było to w roku 1960 – obecnie powierzchnia jeziora to 13000km2. Powrót do Nukus. Wizyta w muzeum sztuki nowoczesnej im. Sawickiego. Kolacja. Zakwaterowanie w hotelu.

 

5. DZIEŃ 17.05.2019

Śniadanie. Przejazd do Chiwy przez pustynię Kyzył-Kum zwaną czerwoną pustynią ze względu na kolor. Po drodze odwiedzimy stanowiska archeologiczne Ayaz-Kala i Toprak-Kala, które są pozostałościami po królestwie Chorezmu. Obiad. Po południu przyjazd do Chiwy. Zakwaterowanie. Kolacja

 

6. DZIEŃ 18.05.2019

Zwiedzanie CHIWY, dawnej stolicy regionu Chorezmu. Otoczone potężnym murem z gliny o długości 2 km średniowieczne, wręcz bajkowe stare miasto stanowi unikatowy i niezwykle harmonijny zespół architektoniczny: medresa Alakulihan, medresa chana Muhammada Amina i Kalty Młodszego. Kompleks pałacowy Łuk Kunja: (Koriniszona, Meczet Zimowy i Letni), medresa Muhammada Rakimkana, mauzoleum Paklavana Mahmuda. Medresa chana Shergazi. Minaret i Madrasa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca”, Meczet Ak, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza ”Brama Wojowników’’, Madrasa Qutlugh Murad Ina, Karawansaraj chana Tima Allaha Kuli i rynek oraz kompleks Tash Hauli. Kolacja. Powrót do hotelu.

 

7. DZIEŃ 19.05.2019

Śniadanie. Wyjazd do Buchary. Przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze zobaczymy rzekę Amu-Dariaę, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”. Droga ta od V w. p.n.e. aż do XV w. n.e. była częścią Jedwabnego Szlaku to właśnie tędy podążały karawany ze „skarbami wschodu” do Europy. Szlak ten zaczął zanikać́ po odkryciu drogi morskiej do Indii. Zakwaterowanie. Kolacja, Nocleg

 

8. DZIEŃ 20.05.2019

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Buchara. Imponujący zespół architektoniczny Poi-Kalon, zachwycający harmonią kształtów i kolorów, z minaretem z XI w. Wizyta w medresach Ulugh Beg z XV w. i Abdul-Aziz Khan z XVII w. Zwiedzanie kompleksu Lyabi Hauz z medresą Kukeldash i Nodir Divan Beghi, pobliskiego meczetu Magoki Attari. Przejazd pod oryginalny meczet Bolo-Hauz z imponującymi, drewnianymi kolumnami, dominująca nad miastem cytadela Ark – dawna rezydencja emirów Buchary, mauzoleum Chaschma-Ajub ze źródełkiem o cudownych właściwościach, mauzoleum Samanidów z IX w., uznawane za perłę̨ architektury muzułmańskiej. Następnie wizyta w niewielkiej medresie o czterech minaretach – Chor Minor. Tradycyjny występ folk show w Nadir Devonbegi Medrassah. Kolacja, Nocleg.

 

9. DZIEŃ 21.05.2019

Śniadanie. Przejazd do Nuraty, małej miejscowości będącej miejscem pielgrzymek muzułmanów. Przejazd w kierunku malowniczego jeziora Ajdar-kul. Zakwaterowanie w jurtach. Kolacja z występem folklorystycznym. Nocleg w jurtach (1 noc), tradycyjnych, okrągłych namiotach nomadów (łózka, tradycyjny wystrój).

 

10. DZIEŃ 22.05.2019

Śniadanie. Czas na relaks. Przejazd do Samarkandy. Zakwaterowanie w Hotelu. Kolacja. Nocleg.

 

11. DZIEŃ 23.05.2019

Śniadanie. Zwiedzanie Samarkandy, stolicy imperium Timura, zwanego też Tamerlanem i Żelaznym Emirem. Z podbitych krajów sprowadzał do Samarkandy najlepszych artystów i rzemieślników, którzy mieli mu wybudować́ stolicę najpiękniejszą na świecie. Plac Registan otoczony jest trzema imponującymi medresami z XV-XVII wieku – Ulugh Beg, Tillia Kori i Shir Dor. Zwiedzanie pozostałości obserwatorium astronomicznego Ulugh Bega, który był wnukiem Timura. Przejazd na wzgórze Afrosiab, gdzie trwają̨ wykopaliska archeologiczne; wizyta w muzeum. Zwiedzanie mauzoleum Gur Emira, miejsca spoczynku Timura i jego potomków. Wspaniałe, bogato złocone wnętrze z XIV-XV wieku z marmuru i onyksu, zachwyca swoją finezją. Kolacja. Nocleg.

 

12. DZIEŃ 24.05.2019

O godz. 3:30 transfer na lotnisko, o godz. 06:35 wylot z Samarkandy - godz. 08:45 przylot do Moskwy, o godz. 10:40 wylot z Moskwy - 11:50 przylot do Warszawy.

 

 

 

 

Cena za osobę̨ w pokoju 2 osobowym: 

8499 PLN

 

Dopłata do pokoju 1 osobowego 850 PLN

 

 

CENA ZAWIERA:

  • bilet lotniczy regularnymi liniami (AEROFLOT) w dwie strony ze wszystkim opłatami
  • opiekę̨ polskojęzycznego pilota
  • przelot krajowy (Taszkent - Nukus)
  • transport klimatyzowanym minibusem oraz samochodami terenowymi – zgodnie z programem,
  • zakwaterowanie w hotelach *** lub **
  • 2 noclegi w komfortowej jurcie
  • częściowe wyżywienie (śniadania i kolacje wg. programu) - napoje dodatkowo płatne
  • materiały informacyjne i mapy
  • obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
  • ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu

 

CENA NIE ZAWIERA:

napiwki:  45 USD - płatne na miejscu

 

GRUPA:

Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość  osób na wycieczce wynosi 10, maksymalnie 20.

 

KLIMAT:

Uzbekistan leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego ciepłej i suchej odmianie. Lata są̨ suche i gorące, średnie temperatury wynoszą̨ 26°C na północy i 32°C na południu. Jesienią̨ temperatury w ciągu dnia wynoszą̨ ok 25°C w nocy temperatura może spaść́ do 10-15°C.

 

MIEJSCE WYLOTU:

Miejscem rozpoczęcia wyprawy jest Warszawa.

 

HOTELE:

Taszkent - hotel Shodlik ( http://shodlikpalace.com ) albo hotel Samir lub podobny

Nukus – Hotel Jipek Joli lub podobny

Chiwa - hotel Malika Khiva ( http://www.malika-khiva.com ) lub podobny

Buchara - hotel Siyavush ( http://www.siyavush.com ) lub podobny

Samarkanda - hotel Registan ( http://hotel-registon.uz/gallery.html ) lub podobny

 

 

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl