Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
USA - Country, Jazz & Rock'n'Roll - 01.06 - 16.06.2020 0

 

Country, Jazz & Rock'n'Roll

wycieczka objazdowa po USA

 

 

1. DZIEŃ 01.06.2020

Godz. 07:00 wyjazd ze Szczecina na lotnisko Goleniów. Wylot z Goleniowa godz. 08:55 – przylot do Warszawy 10:05 – wylot z Warszawy 12:05 – przylot do Miami godz. 17:30. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ 02.06.2020

Śniadanie. Odpoczynek na słynnych plażach Miami. Po południu zwiedzanie MIAMI, uznanego za jedno z najpiękniejszych miast USA: Miami Beach pełna małych hotelików w starych, przepięknie odrestaurowanych budynkach w stylu art déco; South Beach - główna dzielnica Miami Beach - i Ocean Drive, gdzie w niezliczonych restauracjach, barach i klubach skupia się nocne życie miasta.

Kolacja powitalna, nocleg.

3. DZIEŃ 03.06.2020

Śniadanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO EVERGLADES. Ten odwiedzany przez ponad milion turystów rocznie park jest największym obszarem dzikiej przyrody subtropikalnej w Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA. Park został stworzony dla ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Jest to największy las namorzynowy na północnej półkuli, jedno z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Atrakcją parku są także żyjące w naturalnym środowisku aligatory, które można zobaczyć, zwiedzając park i na tzw. farmach aligatorów. Przejazd do Little Havana, dzielnica założona przez kubańskich emigrantów, gdzie można poczuć się jak w stolicy Kuby; Downtown - finansowe centrum miasta i Florydy; Key Biscayne - najbogatsza dzielnica Miami. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ 04.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TALLAHASSEE, stolicy Florydy i głównego ośrodka biznesu zachodniej części stanu. Wieczorne zwiedzanie: Frenchtown - historyczna część miasta, Historic Capitol, New Capitol. Zakwaterowanie. Nocleg. 

5. DZIEŃ 05.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta z Tallahasse Automobile Museum. Zgromadzona tu kolekcja ponad 130 zabytkowych, rzadkich samochodów to prawdziwa uczta nie tylko dla miłośników czterech kółek. Przejazd do NOWEGO ORLEANU, miasta narodzin jazzu. Założone na początku XVIII w. jako osiedle kilku ubogich chat dość szybko rozwinęło się dzięki dobremu położeniu u ujścia Missisipi. Niezwykły charakter miastu nadaje wielokulturowość, która od początku jego istnienia tworzy atmosferę niespotykaną nigdzie indziej. Spacer po French Quarter - sercu Nowego Orleanu, gdzie wieczorami z barów i na ulicach rozbrzmiewa jazz. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

6. DZIEŃ 06.06.2020

Śniadanie. Zwiedzanie Nowego Orleanu - miasta kontrastów, mieszanki kultur i ras oraz kolebki jazzu: francuska dzielnica z pięknymi domami z koronkowymi żelaznymi balkonami i jej centralna część: Jackson Square - gdzie przy filiżance kawy można posłuchać jazzu, Saint Louis Cathedral - jedna z najstarszych katedr USA, Historic New Orleans Collection Muzeum, w którym wśród licznych eksponatów jest zachowany dokument poświadczający zakup Luizjany z 1803 r., Historic French Market, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków - m.in. muffuletta. Przejazd do LAURA PLANTATION - historycznej plantacji trzciny cukrowej. Położona nad brzegiem Missisipi w czasach swojej świetności zajmowała ok. 120 ha. Zwiedzanie: Maison Principale wybudowany w 1805 r., ogrody i baraki, w których mieszkali niewolnicy, a później pracownicy plantacji. Przejazd do OAK ALLEY –przepięknego miejsca, które możemy zobaczyć np. w filmie „Wywiad z Wampierem”. Wieczorny rejs statkiem po jednej z największych rzek świata – Missisipi. Nocleg

7. DZIEŃ 07.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do HOUSTON - największego i najbardziej kosmopolitycznego miasta Teksasu. Miasto ma 11-kilometrowy system łączników i tuneli, który pozwala pieszym unikać upałów i częstych deszczów. W Houston kwitnie bogate życie kulturalne: wspaniała orkiestra symfoniczna, zespół baletowy, opera, jedna z najlepszych scen teatralnych w kraju, liczne muzea. Spacer po downtown z licznymi restauracjami i sklepikami, które na miejsce głównej siedziby wybrało wiele znanych firm i koncernów. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ 08.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Centrum Lotów Kosmicznych im. Lyndona B. Johnsona. Centrum kontroli agencji NASA koordynuje i monitoruje wszystkie załogowe loty kosmiczne USA a także prowadzi treningi astronautów. Na terenie ośrodka znajduje się Lunar Receiving Laboratory, w którym przechodzili kwarantannę astronauci powracający z Księżyca i gdzie są przechowywane próbki gruntu i skał księżycowych. Godne uwagi jest interaktywne muzeum lotów kosmicznych Space Center Houston, które powstało we współpracy z wytwórnią Disneya. Wyjazd do DALLAS - miasta założonego w 1. poł. XIX w. handlowano tu głównie bawełną, a potem ropą naftową. Dziś miasto znane jest z zamachu na życie prezydenta Kennedy’ego. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczór w dzielnicy FORT WORTH, gdzie znajduje się największy na świecie bar country. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ 09.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do MEMPHIS, stolicy rock’n’rolla, a także kolebki bluesa i soulu, miasta, w którym Elvis nagrał swoją pierwszą płytę. Memphis, położone w delcie Missisipi, jest jednym z urokliwszych miejsc Południa. Niezapomnianym widokiem są zachody słońca nad szeroką, majestatyczną Missisipi. Spacer po śródmieściu z pięknymi budynkami z czasów upraw bawełny, Beale Street, która swą sławę zawdzięcza kulturze murzyńskiej i po latach znów odzyskała dawną świetność, Sun Studio, w którym Presley nagrał pierwsze utwory. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ 10.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie GRACELAND. Zwiedzanie legendarnej posiadłości Elvisa Presleya, którą artysta kupił, mając 22 lata, w eleganckiej wówczas dzielnicy: hawajski Jungle Room, granatowo-cytrynowy TV Room, w którym są wyświetlane programy z lat 70., Trophy Room z pamiątkami po Królu. W sąsiedztwie posiadłości powstały motele, bary szybkiej obsługi i sklepiki z pamiątkami. Przejazd do NASHVILLE, mekki miłośników muzyki country, stolicy stanu Tennessee i finansowego centrum środkowego południa USA. Spacer po Broadway i Second Avenue z licznymi restauracjami, barami, knajpkami honky-tonks i sklepikami z pamiątkami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

11. DZIEŃ 11.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Country Music Hall of Fame - największej atrakcji Nashville. Muzeum wybudowane na planie klucza wiolinowego przyciąga turystów z całego świata. Szafy grające z muzyką country, bluegrassem, kowbojską, muzyką Cajun i innymi, stroje sceniczne i osobiste przedmioty wielu gwiazd, wystawy multimedialne Hall of Fame to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników amerykańskiej muzyki popularnej. Przejazd do centrum CHATTANOOGA, malowniczej miejscowości nad rzeką Tennessee, kojarzonej z utworem „Chattanooga Choo-Choo”. Spacer po dzielnicy finansowej z eleganckimi budynkami z XIX i XX w. Następnie w programie Southern Railroad Terminal, czyli słynne Choo-Choo - dawny dworzec zamieniony na hotel. Przejazd do LOOKOUT MOUNTAIN i wjazd na szczyt kolejką o najbardziej stromej trasie na świecie. Ze szczytu rozciąga się przepiękny widok na malownicze zakola rzeki, miasto, a w pogodny dzień na siedem stanów. Przejazd do hotelu w Atlancie, zakwaterowanie i nocleg.

12. DZIEŃ 12.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie ATLANTY, nowoczesnego miasta z połyskującymi w słońcu drapaczami chmur. Atlanta należy do najważniejszych centrów amerykańskiego biznesu, mają tu siedziby najbogatsze spółki, m.in. Home Depot i Coca-Cola. Wizyta w CNN Center, skąd relacjonuje się najważniejsze wydarzenia. Mieszczą się tu studia: CNN, Headline News i CNN International. Przejazd do SAVANNAH, jednego z piękniejszych miasteczek USA. Założone w XVIII w. jako osada raj dla biednych, odegrało ważną rolę w procesie zniesienia niewolnictwa. Wieczorne zwiedzanie miasta: spacer po Historic District szarymi uliczkami miasta z typową południową zabudową i zielonymi skwerami (jest ich ponad 20). Godny uwagi jest skwer Chippewa, gdzie opowiadał swoją historię Forrest Gump. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13. DZIEŃ 13.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KENNEDY SPACE CENTER - Centrum Kosmicznego im. Johna F. Kennedy’ego, stanowiącego kosmodrom amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Ten znajdujący się na przylądku Canaveral kosmodrom jest jednym z najważniejszych na świecie miejsc w historii podboju kosmosu. Wizyta w muzeum z pierwszymi statkami kosmicznymi, rakietami i kombinezonami kosmonautów oraz w tzw. Rocket Garden, gdzie podziwiać można rakiety kosmiczne używane w latach pięćdziesiątych. Zwiedzanie nieużywanych już wahadłowców, które przez ostatnie lata służyły do zaopatrywania stacji kosmicznych i transportu satelitów. Zwiedzanie sali dowodzenia z czasów programu kosmicznego Apollo, gdzie można dowiedzieć się, jak przebiegały przygotowania do lotu na Księżyc. Wizyta w US Astronaut Hall of Fame, gdzie można uczestniczyć w pozorowanym lądowaniu promu kosmicznego, a także spróbować swoich sił w symulatorze lotów. Liczne interaktywne prezentacje pozwalają zapoznać się z historią podboju kosmosu i budową Układu Słonecznego. Na terenie muzeum są liczne sklepy z gadżetami i pamiątkami z logo NASA. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ 14.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FORT LAUDERDALE i czas wolny na wypoczynek na plaży. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, pożegnalna kolacja i nocleg.

15. DZIEŃ 15.06.2020

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny, przejazd na lotnisko w Miami, wylot godz. 20:05 .

16. DZIEŃ 16.06.2020

Przylot do Warszawy godz. 12:15, wylot z Warszawy godz. 13:20 – przylot do Goleniowa godz. 14:30. Transfer do Szczecina.

 

Koszt 1 uczestnika wynosi: 2 000 $ + koszt biletu lotniczego ok. 3 800,00 zł

 

Cena zawiera:

  • transfer Szczecin – lotnisko Goleniów – Szczecin
  • bilet lotniczy Szczecin – Warszawa – Miami – Warszawa – Szczecin
  • transport podczas całego pobytu w USA
  • obsługę pilota - przewodnika
  • 14 noclegów ze śniadaniem w hotelach **/*** w pokojach 2-osobowych
  • 2 kolacje
  • ubezpieczenie NNW, KL, Bagaż

 

Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu – 400 $

 

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl