Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wycieczka na Kubę - 29.11-07.12.2017 0

 

KUBA

 

29.11-07.12.2017

 

Dzień 1 - 29.11.2017
Przelot z Warszawy do Varadero samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.

Dzień 2 – 30.11.2017
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu - Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 20 CUC). Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą rewia (ok. 80 EUR).

Dzień 3 – 01.12.2017
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu – wizyta w fabryce cygar. Następnie Valle de Vinales - park narodowy z gigantycznymi i malowniczymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą (ok. 20 CUC). W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Powrót do hotelu w Hawanie na kolacje i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR) proponujemy występ lokalnych muzyków grających utwory legendarnej grupy Buena Vista Social Club. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4 – 02.12.2017
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama, po drodze zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 20 CUC). Następnie przejazd w kierunku Cienfuegos, po drodze zatrzymamy się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, gdzie zobaczymy słynną Cueva de los Peces (podwodną jaskinię z barwnym od tropikalnych rybek miniaturowym jeziorkiem). Możliwość kąpieli w morzu i jeziorku (prosimy mieć przygotowane kostiumy kąpielowe i ręczniki). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5 – 03.12.2017
Po śniadaniu zwiedzanie Cienfuegos, w programie między innymi ogród botaniczny (uważany za jeden z najciekawszych ogrodów Ameryk ze względu na swoją kolekcję drzew figowych oraz palm).Zwiedzanie centrum miasta, często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Po południu przejazd do Varadero i zakwaterowanie w hotelu 4* (All Inclusive). Dla chętnych opcjonalnie wycieczka do Trynidadu ( koszt ok 35 EUR/ os). (Trasa ok. 190 km).

Dzień 6 – 7 – 04,05.12.2017
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki lokalne np: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie (od 80 EUR). Pełna listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 8 – 06.12.2017
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski (rejs bezpośredni).

Dzień 9 – 07.12.2017
Przylot do Polski.

Koszt 1 uczestnika wynosi 6925,00 zł.

 

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wizy

W przypadku wylotów na Kubę konieczne jest posiadanie Karty Turysty, którą Klienci otrzymują podczas odprawy na lotnisku w Warszawie (Karta Turysty jest wliczona w cenę imprezy).

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

 

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u (rejs bezpośredni) na Kubę, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach ( 7 noclegów), śniadania i obiadokolacje, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie

Cena podstawowa nie obejmuje
: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 100 EUR - opłata obligatoryjna), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl