Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
USA - 19.04.-02.05.2017r. 0

USA 19.04-02.05.2017

Program Los Angeles – Las Vegas –

San Francisco,

19 kwietnia – 2 maja 2017

Dzień 1 (19.04)

Przelot na trasie Warszawa – Los Angeles. Lądowanie w LA ok. 16.00 – przejazd do hotelu w LA, zakwaterowanie i nocleg.

 

Dzień 2 (20.04)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Newady – do miejscowości Laughlin nad rzeką Kolorado. Przejedziemy przez aglomerację Los Angeles i miejscowości satelitarne takie jak San Bernardino, położone na Trasie 66. Jednym z punktów na naszej trasie będzie Barstow i położone nieopodal Calico, jedno z Miast Duchów – powstałe w trakcie Gorączki Srebra w XIX w., a następne opuszczone po wyczerpaniu kruszcu – dzisiaj jest to żywy skansen rodem z dzikiego zachodu. Przyjazd do Laughlin, zakwaterowanie i nocleg – pierwsza możliwość skorzystania z kasyna:)

 

Dzień 3 (21.04)

Po śniadaniu przejazd Route 66 do Kingman w Arizonie – jednego z najbardziej znanych miast na tej trasie. Po drodze przejedziemy przez miasteczko kojarzące się z pierwszymi latami Matki Dróg, jak nazywana jest Trasa 66 – Oatman – drewniane domy, Saloony, przydrożne sklepy – to z czego słynie Oatman. Czas wolny w miasteczku. Przyjazd do Kingman. Zakwaterowanie i kolacja tematyczna w klimatycznej restauracji ze stekami.

 

Dzień 4 (22.04)

Po śniadaniu przejazd do Wielkiego Kanionu Kolorado – możliwość wejścia na SkyWalk – platformę widokową wysuniętą poza krawędź Kanionu. Następnie przejazd do Tamy Hoovera i dalej do Las Vegas. Zakwaterowanie w hotelu w centrum Las Vegas. Dla chętnych możliwy wieczorny spacer po mieście.

 

Dzień 5, 6 (23.04, 24.04)

Dni te poświęcimy na zwiedzanie Las Vegas i jego największych atrakcji – Paris LV, Wenetian/Palazzo, który z ponad 7000 pokoi jest największym hotelem świata a jego niezwykłą atrakcją jest odwzorowany w środku Plac Św. Marka z Canale Grande. Zobaczymy też pokaz fontann przy hotelu Bellagio, wjedziemy na 300 metrową wieżę Stratosphere z pięknym widokiem na całą dolinę i miasto. Wizyta na Freemont Street w downtown LV. Niegdyś była to główna ulica miasta a teraz jest deptakiem z setkami sklepów,knajpek i kasyn, pokazami ulicznych artystów. Ulica jest w całości zadaszona ogromnym telewizorem o długości kilkuset metrów, gdzie wyświetlane są koncerty muzyczne tzw. Fremmont Street Experience. Po południu lub wieczorem możliwość uczestnictwa (odpłatnie) w jednym z licznych przedstawień odbywających się w salach widowiskowych w hotelach, np. Cirque du Soleil, który ma około 10 różnych przedstawień w Las Vegas.

Noclegi w LV.

 

Dzień 7 (25.04)

Po wykwaterowaniu z hotelu przejazd do Doliny Śmierci – najniżej położonego miejsca na Zachodniej Półkuli. Nazwa wzięła się z niegościnnych warunków i temperatur tam panujących. Zobaczymy piękne twory skalne o zróżnicowanych kolorach oraz słoną równinę - Zabrisky Point, Furnace Creek, Bad Water (słona równina – najniżej położone miejsce na półkuli zachodniej). Przejazd przez pustynię Mojave, dawne tereny plenienia Szoszonów i Apaczów do Barstow. Nocleg w Barstow.

 

Dzień 8 (26.04)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Parku Narodowego Wielkich Sekwoi. Kiedy tam dotrzemy, będziemy mieli okazję zobaczyć te niesamowite giganty, w tym największe drzewo świata – Gen. Shermann Tree. Przejazd piękną widokową trasą na wysokości blisko 2000 m. npm. Ponieważ jest to teren rezerwatu możliwe, że zobaczymy dzikich mieszkańców tego miejsca np. czarne niedźwiedzie Baribale. Nocleg w okolicach Fresno.

 

Dzień 9 (27.04)

Po śniadaniu wyjazd w kierunku San Francisco, do którego dotrzemy około południa. Po drodze przejedziemy m.in. przez Oakland i Berkeley – szczycącym się jednym z najlepszych uniwersytetów w USA. Wjeżdżając do San Francisco przejedziemy przez Most Zatokowy aby potem, wzdłuż nabrzeża wjechać na słynny Most Golden Gate. Po przejeździe zatrzymamy się na kilku punktach widokowych. W programie zwiedzania mamy też rejs na słynną wyspę i więzienie Alcatraz. Następnie przejedziemy do hotelu, aby po zakwaterowaniu udać się na dalsze zwiedzanie SF. Przejedziemy m.in. najsłynniejszą linią tramwajową świata po wzgórzach SF, zobaczymy China Town i ulicę Lombard Street prowadzącą zygzakami pod górę i całą wysadzaną pięknymi kwiatami. Wieczorem kolacja tematyczna na Fisherman's Warf – nabrzeżu rybaków, które pełne jest knajpek i sklepów z pamiątkami. Tym razem czekają nas owoce morza. Nocleg w San Francisco.

 

Dzień 10 (28.04)

Po wykwaterowaniu, przejazd w kierunku Doliny Krzemowej, słynącej z wielu firm branży komputerowej, jak Oracle, Microsoft, Google, Intel, czy Apple. Następnie udamy się na jedną z najbardziej malowniczych tras USA – Kalifornijskiej Autostrady Stanowej nr 1. Dzisiaj trudno tę piękną trasę nazwać autostradą, ale jest chętnie odwiedzana, ze względu na piękne widoki górskiego wybrzeża Pacyfiku. Przejazd do hotelu w San Simeon. Po drodze zobaczymy kolonie słoni morskich – na niewielkiej plaży wygrzewają się setki tych pięknych zwierząt. Nocleg w San Simeon lub okolicy.

 

Dzień 11 (29.04)

Po śniadaniu przejazd dalszą częścią trasy, przez słynne kurorty Santa Barbara i Malibu do Los Angeles. Wizyta w Hollywood. Zobaczymy miejsce wręczania Oscarów – Dolby Theatre, Aleję Gwiazd, napis Hollywood oraz Chinesse Theatre gdzie największe gwiazdy zostawiają odciski swych dłoni i stóp. Przejazd przez Beverly Hills i słynną acz niezwykle drogą ulicę Rodeo Drive, gdzie kręcono m.in. Pretty Woman.

Nocleg w LA.

 

Dzień 12 (30.04)

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na dalsze zwiedzanie Los Angeles. Zobaczymy m.in. centrum miasta – Downtown, oraz słynne plaże nad Pacyfikiem – Venice (gdzie powstał zespół The Doors), Santa Monica (gdzie będziemy mieli czas na słynnym molo, oraz czas na plażowanie pod czujnym okiem Słonecznego Patrolu). Tego dnia chętne osoby mogą udać się do jednego z parków rozrywki w LA – DisneyLand, Universal Studios lub innego (dodatkowo płatne). Pożegnalna kolacja tematyczna w stylu meksykańskim.

 

Dzień 13 (1.05)

Ostatnie chwile wypoczynku w Los Angeles, możliwość zakupów. Transfer na lotnisko LAX i wylot do Europy.

 

Dzień 14 (2.05)

Przylot do Warszawy, przejazd do Szczecina i zakończenie imprezy.

 

Koszt 1 uczestnika wynosi: 8580 zł

 

Cena zawiera:

 

  • Przelot na trasie Warszawa – Los Angeles - Warszawa,

  • Zakwaterowanie w motelach i hotelach 2,3,4* w USA ze śniadaniami,

  • 3 kolacje tematyczne,

  • Zwiedzanie zgodnie z programem,

  • Transport na terenie USA,

  • Opiekę pilota – przewodnika na całej trasie,

  • Ubezpieczenie NNW i KL oraz Bagażu Podróżnego,

  • Zwyczajowe napiwki w restauracjach i hotelach,

  • Podatek VAT

Cena nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – 236 USD płatne na miejscu pilotowi, oraz wydatków własnych i nie zawartych w programie.

 

W USA nie ma czegoś takiego, jak zbiorowe żywienie. Dlatego też zabieramy Państwa na tematyczne, ciekawe i niecodzienne kolacje, żebyście mogli spróbować smaków Ameryki. W pozostałe dni służymy sobą we wskazaniu sympatycznych – droższych lub tańszych restauracji, gdzie mogą Państwo zjeść lunch czy kolację. Ponieważ nie ma różnic w cenie między grupą a zamówieniem indywidualnym, więc oferujemy siebie do pomocy, a zamawiać będą Państwo to co chcecie. W większości restauracji (takie są typu fast food) posiłek kosztuje do 8 – 10 USD z napojem. W restauracjach a'la carte ceny oscylują w granicach 15 – 30 USD a czasem więcej – oczywiście w zależności od rodzaju restauracji. Każdego dnia wskażemy Państwu różne opcje posiłków, a jeśli będzie taka potrzeba, to zawieziemy Państwa na miejsce i z powrotem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl